stim / WEKA / produkty / osprzet do poziomowskazow

Standardowy poziomowskaz magnetyczny WEKA może być znacznie rozbudowany o szereg opcji dodatkowych.
Istnieje możliwość zamówienia go w wersji rozbudowanej lub doposażenie w późniejszym czasie.
Dzięki dodatkowemu osprzętowi możemy uzyskać różnorodne funkcje sygnalizacyjne w postaci wyłączników magnetycznych (krańcowych) lub transmitera poziomu z sygnałem ciągłym 4...20 mA.
Ponadto istnieje możliwość doposażenia poziomowskazu o skalę celem miejscowego zaznaczania poziomu.
W przypadku montażu poziomowskazu w środowisku zagrażającym zamarzaniu/przegrzewaniu , poziomowskaz może być dostarczony ze specjalną izolacją, która stanowi jego płaszcz grzewczy lub chłodzący. Ponadto zamawiając poziomowskaz możemy rozbudować go o zawór spustowy lub odpowietrzający (kulowy lub iglicowy), zawory odcinające, czy też sprężyny tłumiące na wypadek nagłych skoków ciśnienia.

Możliwy dodatkowy osprzęt:
• transmitery poziomu 4...20 mA
• wyłączniki magnetyczne
• zawory odcinające/odpowietrzające/spustowe
• skale pomiarowe
• izolacje
• płaszcz grzewczy/chłodzący
• sprężyny tłumiące


Produkty

Transmitery 4..20mA


Transmiter poziomu dostarczany jest celem uzyskania ciągłego sygnału elektrycznego.
Sygnał ten może być podawany do zdalnego wskaźnika poziomu, regulatora PID,
rejestratora, lub PLC.
Transmitery mogą byc 3-przewodowe (sygnał prądowy lub rezystancyjny) lub 2-przewodowy obwód prądu.
Standardowa rozdzielczość to 5 lub 10 mm.

Transmitery dostępne są dla temperatury medium do +350 °C i mogą być dostarczone z wtyczką plug in, skrzynką przyłączeniowa lub wyjściem kablowym.

Transmitery mogą być rozbudowane o protokół HART, co znacznie rozszerza opcje transmisji o np. skalowanie, czy parametryzacje.

Opcjonalnie istnieje możliwość dostarczenia transmitera do zastosowania w środowiskach niebezpiecznych.
Przetworniki mogą być zarówno w wersji iskrobezpiecznej (EEx i) lub w wersji przeciwwybuchowej (EEx d) i spełniają wymogi dyrektywy europejskiej 94/9/WE (ATEX).

Oferujemy również transmitery magnetostrykcyjne z rozdzielczością mniejsza niż 0,1 mm.

Wyłączniki magnetyczne


Dzięki zastosowaniu wyłączników magnetycznych, poziomowskaz może pełnić rolę czujnika poziomu / wyłącznika krańcowego. Punkt przełączania regulowany jest w zależności od zmiany warunków procesu przez proste przesuwanie przełącznika w odpowiedniej pozycji dla użytkownika. Wyłączniki dostępne są w trzech opcjach biorąc pod uwagę środowisko zastosowania, tj. w standardowej, EEx i lub EEx d-.
Zasilanie wyłączników to 230V/1A/60VA/60W oraz 250V/1.3A/80VA/80W.
Temperatura medium do 350 ° C.

Wyłączniki magnetyczne mocowane są na komorze poziomowskazu po przeciwnej stronie wskaźnika magnetycznego, dlatego też reagują na pole magnetyczne pływaka w tym samy czasie jak wskaźnik poziomowskazu.

Wyłączniki magnetyczne mogą być podłączone bezpośrednio do wejść PLC lub systemów komputerowych za pośrednictwem kontaktronów do sterowania zaworów lub pomp. Wyłączniki magnetyczne są wyłącznikami bistabilnymi: zachowują stan przełączenia (otwarty lub zamknięty) na pierwszym przejściu pływaka i ponownie ustawiają się do stanu pierwotnego na ponownym przejściu pływaka.

Wyłączniki magnetyczne dostępne są w wersjach SPST (jednopozycyjne) lub SPDT (dwupozycyjne)

Ich obudowy ze stali kwasoodpornej powodują, że mogą być stosowane w praktycznie każdym rodzaju środowisku oraz dla temperatury mediów do 350 ° C.

Liczba wyłączników magnetycznych na poziomowskazie ograniczona jest tylko poprzez długość poziomowskazu.

W przypadku środowiska niebezpiecznego możliwe jest zastosowanie wyłączników w dwóch wersjach: Eexi oraz Eexd zatwierdzone europejską dyrektywą 94/9/EG (ATEX)

Wskaźniki magnetyczne


Wskaźniki magnetyczne dostarczane są razem z poziomowskazem. Jednakże w przypadku uszkodzenia mechanicznego można je w każdej chwili wymienić, gdyż nie mają kontaktu z medium. Dostępne są w wersjach w zależności od temperatury medium,
tj. z poliwęglanu (< 150 °C), aluminium (< 250 °C lub < 400 °C).

Zasada działania oparta jest na oddziaływaniu magnesu AlNiCo znajdującego się wewnątrz pływaka. Pionowe położenie pływaka uzależnione jest od poziomu cieczy, które zmienia się wraz z poziomem medium w zbiorniku. Płytki magnetyczne wskaźnika obracają się o 180°, zależnie od przemieszczającego się pływaka w komorze poziomowskazu. Płytki magnetyczne dają bardzo wyraźni odczyt poziomu cieczy w zbiorniku. Standardowe barwy wskaźników do srebrno – czerwone (dla temperatury medium < 250 st. C) oraz czarno metaliczne (<400 st. C) jednakże na życzenie użytkownika kolor płytek może być odmienny od wymienionych.

Wskaźnik magnetyczny można dodatkowo wyposażyć w zabezpieczenie poliolefinowe chroniące wskaźnik przed brudem, kurzem lub przed środowiskiem o wysokiej wilgotności.
PowerTrap® (Mechanical Pump)

Skale pomiarowe


Skale pomiarowe as w wykonaniach z aluminium lub grawerowanej stali szlachetnej. Standardowa podziałka to 10cm ale może być również wg wymagań użytkownika

Przewody grzejne


Przewody grzejne wraz z regulatorem temperatury dostępne są w dwóch wersjach, dla medium -40 … +60°C i temperaturze otoczenia -30 … +40°C oraz dla medium -20 … +50°C i temperaturze otoczenia 0 … +40°C (wersja EEX e).

Płaszcz grzewczy / chłodzący


Płaszcz grzewczy/ chłodzący przeznaczony dla temperatury medium z zakresu -160 … +400°C z dodatkowym przyłączem procesowym dla medium grzewczego/chłodzącego o maksymalnym ciśnieniu 20 bar m. Różnica temperatur między medium zbiornika a medium grzewczym/chłodzącym ≤ 560°C.

Sprężyny tłumiące


W przypadku skoków ciśnienia medium zaleca się stosowanie sprężyn tłumiących uderzenie pływaka. Wraz z poziomowskazem istnieje możliwość wyposażenia go o dolną lub górną sprężynę tłumiącą.

Zawory spustowe / odpowietrzające


Zawory spustowe/odpowietrzające dostępne w dwóch wariantach tj. zawór kulowy lub iglicowy. Standardowa średnica zaworu spustowego to 3/8'', a maksymalna temperatura medium to 400 st. C. • Przejdź do szczegółów realizacji Katalog on-line
  Temat: Filtroseparator SF1
  Korzyści: sucha i czysta para
 • szkolenia Szkolenia
  Temat: zalety odwodnienia
  Medium: para
 • animacje Animacje
  zapoznaj się z szegółami działania
  urządzeń firmy TLV
specjaiści
Kompleksowa usługa doradczo-handlowa Dzięki najplepszym specjalistom na rynku: doradzimy i znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy. więcej